
Активізація міжнародної проєктно-грантової діяльності є одним з пріоритетів факультету менеджменту та маркетингу. Студенти та науковці факультету мають досвід участі у різноманітних міжнародних програмах та проєктах як освітного, так і наукового спрямування та є відритими до отримання нового досвіду через різні форми міжнародної співпраці.
Більш детально про можливості участі у міжнародних проєктно-грантових програмах на Web-ресурсі
“Міжнародна мозаїка” ▶
Проєктно-грантова програма ЄС “Горизонт Європа”: наука, технології, інноватика
Амбітні цілі рамкової програми ЄС в сфері досліджень та інновацій (2021-2027):
- зміцнити науково-технічну базу ЄС та Європейського дослідного простору (European Research Area – ERA)
- підвищити інноваційний потенціал, конкурентоспроможність та збільшити кількість робочих місць в Європі
- вирішувати пріоритетні задачі громадян, а також підтримувати нашу соціально-економічну модель і цінності.
Проєкт ФММ у в межах дослідницько-інноваційної програми “Горизонт Європа”: “Відновлення Дунаю шляхом системних, громадських та стійких інноваційних дій” (DaWetRest – Danube Wetlands and flood plains Restoration through systemic, community engaged and sustainable innovative actions), № 101113015
Call: HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01
Topic: HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01-02
Type of action: HORIZON Innovation Actions
Період реалізації проєкту: 2023 – 2027 рр.
Веб-ресурс проєкту: https://cordis.europa.eu/project/id/101113015
Мета проєкту: проєкт Відновлення водно-болотних угідь Дунаю (DaWetRest) розроблено для розробки та демонстрації (пілотних) конкретних рішень, застосованих у басейні Дунаю для вирішення проблем, з якими стикаються внутрішні та прибережні екосистеми водно-болотних угідь, а саме щодо
(i) біорізноманіття,
(ii) якості та доступності води,
(iii) стійкості до зміни клімату та/або нейтральності та
(iv) соціально-економічної вигоди для місцевих громад.
Ці трансформаційні та інноваційні рішення будуть перевірені місцевими громадами та основними регіональними та загальноєвропейськими зацікавленими сторонами.
Програма НАТО “Наука заради миру і безпеки”
Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки», НЗМБ (NATO – Science for Peace and Security (SPS) Programme) націлена на поглиблення діалогу та практичної співпраці між країнами-членами НАТО та країнами-партнерами на основі наукових досліджень, технологічних інновацій цивільного характеру та обміну знаннями з метою сприяння досягненню ключових цілей Альянсу та партнерів.
Проєкт ФММ за програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки»: «Increasing the capacity of local communities to counteract crisis situations» («Підвищення спроможності місцевих громад протидіяти кризовим ситуаціям») спільно з партнерами з Польщі
Період реалізації проєкту: 2024 – 2027 рр
Цілями проєкту є:
(1) ідентифікація механізмів управлінської спроможності, легітимності та соціальної стійкості в процесах кризового управління в Польщі та Україні та пропозиції щодо нових рішень на основі формуючих методів підготовки місцевих соціальних структур до кризових ситуацій;
(2) навчання щодо готовності та реагування на конкретні загрози;
(3) підвищення обізнаності про розвиток подій у сфері безпеки, в тому числі шляхом раннього попередження, з метою запобігання кризам.
Напрям Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+
Напрям Jean Monnet Actions у сфері вищої освіти підтримує навчання та дослідження в галузі вивчення Європейського Союзу в усьому світі.
Вивчення Європейського Союзу стосується викладання, навчання та дослідження Європейського Союзу, його історії, цілей, структур, функцій та/або політики.
Типи проєктів Monnet Actions у сфері вищої освіти :
- Модуль Жан Моне: макс. грант 35 000 євро
- Кафедра Жан Моне: макс. грант 60 000 євро
- Центр досконалості Жан Моне: макс. грант 100 000 євро
____________________________________________________________
Проєкти ФММ Jean Monnet Erasmus +:
«Європейська стала конкурентоспроможність для економічної стійкості та зростання – European sustainable competitiveness for economic resilience and growth»
101175983— ESC4ERG.
Період реалізації проєкту: 2024 – 2027
Метою модуля – отримання компетенцій та зміцнення знань і навичок студентів, необхідних для впровадження сталих практик і досягнення конкурентної переваги на Європейському ринку, що сприятиме розбудові більш сталої та стійкої економіки, керованої конкурентоспроможними та інноваційними МСП.
Завдання проекту:
- трансформувати нове покоління молодих лідерів з питань розвитку сталої конкурентоспроможності в ЄС та Україні;
- покращення бізнес-перспектив випускників та підвищення рівня працевлаштування та самозайнятості на основі неформальної освіти; 3. розширення та поглиблення знань за допомогою відкритих дистанційних курсів для суспільства щодо найкращих практик ЄС.
Сайт проєкту: https://kafedra.management.fmm.kpi.ua/main/?p=12718
«Сталі ланцюги постачання в ЄС- Sustainable Supply Chains in EU»,
№ 101175734 — SSCEU
Період реалізації проєкту: 2024 – 2027
Цілі проєкту:
Аналіз політики стійкості ланцюга поставок ЄС
- Вивчення практики компаній ЄС
- Дослідження викликів для України після війни
- Об’єднання наукових кіл ЄС та України
Сайт проєкту: https://kafedra.management.fmm.kpi.ua/main/?p=12718
Вишеградські гранти
Коротко про проєкт: за допомогою грантів прагнуть просувати інноваційні ідеї, які вирішують спільні виклики за допомогою високоякісних проектів регіональної співпраці. Незалежно від того, чи займаєтеся ви мистецтвом, працюєте з уразливими групами чи зосереджуєтесь на інноваційному підприємництві, ми віримо, що регіональне співробітництво може принести позитивні зміни у вашу сферу діяльності чи громаду.
Проєкт ФММ за програмою Visegrad: «Forecasting factors influence on climatic changes as a part of Sustainable Development Goals 2030 (Фактори прогнозування впливу на кліматичні зміни в рамках Цілей сталого розвитку до 2030 року)» спільно з партнерами з Чехії та Словаччини, а також дослідниками з Угорщини.
Метою проєкту є розроблення методології інтегрованої оцінки потенціалу скорочення викидів парникових газів у країнах Вишеградської групи та Україні. Зокрема, до проекту буде включена тема зменшення побутових відходів.
Проект також включатиме низку інших міжнародних онлайн-заходів, семінари для місцевих жителів, семінари для студентів або наукові статті.
Проєкт ФММ за програмою «Євразія»: Міжнародний проект “NTNU-KPI Collaboration within Industry 4.0 Education”, CPEA-LT-2017/10047 спільно з НТНУ (Норвегія)
Період реалізації проєкту: 2018 – 2022рр
Загальна мета цього проекту – запропонувати привабливу освіту в рамках сталого виробництва шляхом обміну знаннями між НТНУ та КПІ ім. Ігоря Сіорського. Це буде зроблено шляхом посилення наявної співпраці між закладами та встановлення нових контактів як між співробітниками, так і студентами.
Проект зосереджувався на вдосконаленні вже існуючих курсів і програм з тем виробництва, пов’язаних з Індустрією 4.0 і адитивним виробництвом, а також на сприянні дослідженням цих тем. Крім того, співпраця була спрямована на розробку сучасних методів навчання (навчальні фабрики та моделювання), а також програми для досягнення кращого гендерного балансу для персоналу та студентів технічних та економічних спеціальностей.
Міцний академічний альянс між середовищем закладу, окрім створення привабливих можливостей для навчання та підвищення якості освіти, посилив мобільність як персоналу, так і студентів.
Студенти, які навчались в установах-партнерах, отримали доступ до спільно розроблених курсів та освітніх заходів, організованих у рамках проекту. Запровадження фабрики навчання змінило спосіб навчання управлінню технологіями і відкрило нові можливості для новаторських досліджень. Крім того, міжнародний досвід посилив культурний обмін між студентами КПІ ім. Ігоря Сіорського та НТНУ.