Конференції
На кафедрі економічної кібернетики щорічно проводиться конференція «Моделювання та прогнозування економічних процесів», котра з 2023 року стала міжнародною. Тематичні напрями роботи XVII Міжнародної науково-практичної конференції «Моделювання та прогнозування економічних процесів»:
- Моделювання економічних процесів: методи та цифрові технології,
- Аналітика та прогнозування поведінки економічних агентів,
- HR Forward: адаптація до сучасного ринку праці,
- Системи та методи прийняття економічних рішень.
У 2023 році XVII Міжнародна науково-практична конференція «Моделювання та прогнозування економічних процесів» була проведена спільно із партнерами кафедри із Польщі, Болгарії, Італії, Великої Британії. Загалом в роботі конференції взяли участь більше 100 науковців, а також докторанти, аспіранти, магістри та бакалаври.
Крім того кафедра економічної кібернетики проводила:
- Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Моделювання та прогнозування економічних процесів» (2017-2022 р.р.);
- Всеукраїнську науково – практичну конференцію з міжнародною участю “Управління персоналом в інституційній економіці” (2020-2021 р.р.);
- Всеукраїнську науково – практичну конференцію з міжнародною участю “Глобалізація напрямів формування промислового потенціалу в умовах постіндустріальних трансформацій” (2016-2020 р.р.)
Щороку восени кафедра економіки і підприємництва проводить міжнародну науково-практичну конференцію “Розвиток підприємництва як фактор росту національної економіки”.
Розвиток підприємництва як фактор росту національної економіки
Метою конференції є обмін інформацією з проблем і напрямів розвитку підприємництва, вивчення кращого світового досвіду його організації та стимулювання, аналіз генези економічних систем та їх суб’єктів в умовах загально цивілізаційних викликів та особливостей розвитку національної економіки, пошук прикладних інструментів їх вирішення, а також обговорення ключових аспектів еволюції наукової економічної думки, прогнозування тенденції розвитку сучасних економічних систем.
Наукові конференції та семінари « Кафедра міжнародної економіки
Міжнародна конференція, яка проводиться кафедрою міжнародної економіки з 2005 року. Мета конференції: обговорення актуальних проблем і шляхів організації ефективного міжнародного науково-технічного співробітництва, забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку економіки.
Тематичні напрями роботи конференції:
- Інновації в системі забезпечення сталого розвитку країни та світу.
- Роль держави у розвитку міжнародного науково-технічного співробітництва.
- Національні інноваційні системи та Індустрія-4.0: проблеми формування та ефективності.
- Науково-технічне співробітництво як фактор підвищення конкурентоспроможності промисловості України.
- Стан і тенденції розвитку фінансових інструментів міжнародного науково-технічного співробітництва.
Міжфакультетська конференція приладобудівного (ПБФ) і факультету менеджменту та маркетингу (ФММ), започаткована 2005 року. Охоплює економічну складову інженерної підготовки фахівців для роботи у високотехнологічних, наукомістких сферах національної економіки.
Інститут машинобудування (MMI), факультет соціології та права (ФСП) та факультет менеджменту та маркетингу (ФММ) започаткували спільну конференцію у 2018 році. Вона охоплює питання створення, охорони, захисту та комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності та присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності. У рамках конференції планується робота за тематикою:
- Право інтелектуальної власності та інформаційне право: взаємозв’язок.
- Патентна справа в Україні.
- Охорона та експертиза об’єктів інтелектуальної власності.
- Визначення проблем порушення прав інтелектуальної власності та шляхи їх вирішення: світовий та вітчизняний досвід.
- Захист і розпорядження правами інтелектуальної власності в інноваційній діяльності.
- Комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності.
- Трансфер технологій.
- Недобросовісна конкуренція у сфері інтелектуальної власності.
- Захист авторських прав у соціальних мережах.
17 грудня 2019 року у Національній технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка (КПІ ім. Ігоря Сікорського) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Заклади вищої освіти – ринок: співпраця в Епоху 4.0». У конференції брали участь члени Асоціації підприємств промислової автоматизації України, науковці, молоді вчені, аспіранти та студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського, інших закладів вищої освіти України, а також представники промислових і комерційних підприємств. Метою конференції є обмін учасниками спільноти здобутків у сфері національної Індустрії 4.0 – від нових навчальних курсів, спільних розробок до впроваджень у промисловості.
Міжнародна науково-практична конференція «Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи»
Кафедрою менеджменту підприємств 12 років поспіль проводиться науково-практична конференція, яка збирає науковців, практиків для обміну знаннями та досвідом. У 2020 році (на ювілей конференції) відбувся її ребрендинг – «Сучасні підходи до управління підприємством» трансформувалися у «Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи», оновивши коло інтересів її учасників. За роки існування конференція перетворилась на потужну рушійну силу формування наукової бази і набуття практичних менеджерських навичок та здійснила перехід від всеукраїнського до міжнародного статусу.
Щорічно кафедра промислового маркетингу проводить Міжнародний науково-практичний форум «B2B Marketing International Forum» (далі Форум).
Форумом передбачено дві події:
- Міжнародна науково-практична конференція «В2В MARKETING». Участь у конференції приймають провідні зарубіжні та вітчизняні фахівці у сфері маркетингу, а також студенти з різних ЗВО світу.
- Міжнародне студентське науково-практичне кейс-змагання з маркетингу «Rising IndustrialMarketing Stars», на якому команди з різних ЗВО представляють проекти вирішення практичного кейсу.